Kam na výlet

Výlety po Frenštátě pod Radhoštěm a okolí

Stezka korunami stromů Beskydské nebe, jež představuje život opeřenců.  V blízkosti stezky rovněž naleznete lyžařský areál Jiřího Rašky se skokanskými můstky, kde tento olympijský vítěz začínal svou sportovní dráhu, stejně jako řada dalších úspěšných skokanů (Sakala, Janda, aj.)

Vrchol Velký Javorník pro ty, kteří se rozhodnou vydat na túru a poznat krásu nejbližšího beskydského kopce, čeká na vrcholu hospůdka, kde si můžou dát polévku na zahřátí, nebo naopak čepované pivo na zchlazení a také si z rozhledny Velký Javorník mohou užít úchvatný výhled na okolní města a hory. Vrchol je rovněž oblíbeným místem pro start paraglidingu.

Horečky Ranč – pro naše nejmenší návštěvníky bychom doporučili navštívit tento malý rodinný ranč. Mini Zoopark, kde se můžete seznámit se zvířátky, jako jsou například klokani, pštrosi, pávi, koně, morčátka, surikaty,  které můžete s láskou a respektem nakrmit i pohladit.

Pustevny

Pokud se rozhodnete opustit Horečky a vydáte se prozkoumat přírodu kousek dál, doporučíme navštívit tuto významnou křižovatku turistických cest. Z Ráztoky se na Pustevny dostanete pomocí lanovky. Na Pustevnách na vás čekají restaurace s dobrým jídlem, například znovuotevřená chata Libušín, navržená známým architektem Jurkovičem.

Navštívit můžete Stezku Valašku, kde prožijete chvíle v korunách stromů a odkud je nádherný výhled na hřeben Beskyd.

Pokud chcete pokračovat v túře, můžete z Pusteven dojít až na horu Radhošť, kde se po cestě zastavíte na vychlazené pivo přímo u sochy Radegasta a v hospodě na Radhošti si pak můžete dát něco dobrého na zub, nebo navštívit kapli svatého Cyrila a Metoděje. Dolů z Pusteven můžete sejít po takzvané Knížecí cestě, nebo můžete v létě využít půjčovnu koloběžek, v zimě sněhoběžek, a po této cestě doslova „fičet“ dolů.

Zpátky v dolní stanici Ráztoky, přímo u parkoviště, na vás poté ještě čeká horský lanový park Tarzanie.

Rožnov pod Radhoštěm

V případě, že vás výlety ve Frenštátě omrzely, doporučujeme zajet přes kopec do sousedního, jen 10km vzdáleného ryze valašského města. Město plné skvělých restaurací, kaváren, ale hlavně známé svým Skanzenem valašské architektury. Ve skanzenu můžete navštívit Dřevěné městečko, Valašskou dědinu, nebo také Jurkovičovu rozhlednu.

Velmi oblíbeným místem jsou také Rožnovské pivní lázně, zábavní Gibon park s lanovým centrem a dětským hřištěm nebo třeba cyklostezka podél řeky Bečvy vedoucí až za Horní Bečvu.

Výlety za historickými památkami

Nyní Vás zavedeme na opačnou stranu Frenštátu, a to do města Štramberk, vzdáleného pouhých 7km. Městečko, kde vás okouzlí úzké uličky a dřevěné roubené domy. Vysoko nad městem se tyčí hradní věž zvaná Štramberská trúba, odkud je výhled na celé město. Dále zde můžete navštívit jeskyni Šipku, nebo třeba vápencový lom s Botanickou zahradou.

Hukvaldy, rodné místo hudebního skladatele Leoše Janáčka, s rozsáhlým komplexem hradní zříceniny a velkou oborou v podhradí s možností krásných vycházek.

V sousedním městě Kopřivnice můžete navštívit technické muzeum Tatra, kde naleznete jedinečnou sbírku těch nejkrásnějších historických automobilů.

Ve vzdálenějším městě Malenovice, na toku potoku Satina, který pramení pod Lysou horou, jsou k vidění Satinské vodopády, které jsou oblíbeným výletním místem.